0 Kč

Kuchyň a jídelna je srdcem každého domu či bytu

Zpět na seznam článků | Publikováno: 23.5.2015

Jaká je vaše nejoblíbenější místnost u vás doma? Kde trávíte nejvíce času? Mnozí z vás by jistě odpověděli, že kuchyň, nebo jídelna. Proč? To je přeci jasné! Je to místo, kde rodina společně snídá, užívá si oběd i dlouze večeří, povídá a svěřuje si své zážitky z celého dne.

Je to místnost, odkud se linou ty nejkrásnější vůně, po kterých se vám sbíhají sliny a těšíte se, co bude tentokrát dobrého. Každý den, když přijdete z práce se těšíte na to, až si uvaříte šálek kávy i čaje a pochutnáte si na bábovce, kterou jste v neděli vyndali z trouby. To je kuchyň. Místo plné dobrého jídla, příjemné atmosféry, místo kde si odpočinete, vypnete a užíváte si pěkné chvilky sami i s rodinou.

Místnost určená k vaření a jezení vznikla již za antických časů, kdy se vařilo na otevřeném ohni. Většinou existovaly velké veřejné kuchyně, kam chodila vařit celá vesnice, nebo byla kuchyň součástí domu, nacházela se v jeho centru a krom vaření i vyhřívala celé obydlí.

Poté, co proběhla Průmyslová revoluce, se začaly místnosti, sloužící k vaření, více a více podobat těm současným. Velké kroky v této proměně učinili dva Benjaminové. V roce 1740 přišel Benjamin Franklin s prvním návrhem sporáku, který ale sloužil k ohřevu jídla, ne jeho výrobě. O 60 let později navrhl Benjamin Thompson nový model, který umožnil nejen ohřívat, ale zároveň i připravovat pokrmy, byl však příliš prostorný. Opravdový „sporákový boom“ tak začal až v roce 1834, kdy se velikost sporáku značně zmenšila a ten se tak dal umístit i do menších kuchyní. V roce 1893 pak vznikl první elektrický sporák.

Dnes jsou kuchyně místnosti plné elektronických vymožeností, které usnadňují každodenní přípravu jídla i nápojů. Stejně jako před lety však platí, že láska prochází žaludkem, proto je vlastně jedno, jak luxusními přístroji je vaše kuchyň vybavená, důležité je, že jídlo připravujete s radostí a láskou.

To samé však neplatí o nábytku, u kterého stolujete. Ten by měl být především pohodlný, ale také prostorný, aby se k němu vešla celá vaše rodina i všichni přátelé, které pozvete na nedělní oběd. Vyberte si některý z našich jídelních setů, které vašemu domovu dodají útulnost, stylovost a především luxusní místo k setkávání s ostatními členy rodiny. A nepřehlédněte ani naše komody a kredence, porcelán po babičce si totiž zaslouží krásné místo na uložení!

Ostatní právě prohlížejí...

Porcelánová úchytka, modré srdce, průměr 40mm

Porcelánová úchytka, modré srdce, p...

89 Kč
Komoda Roosevelt, přírodní povrch

Komoda Roosevelt, přírodní povrch

16.480 Kč
Teploměr, bylinky, rám bílý s patinou

Teploměr, bylinky, rám bílý s patin...

350 Kč
Vitrína Chateau, bílá patina

Vitrína Chateau, bílá patina

28.900 Kč

Kde nás najdete...

ART-STYLE
Nové Dvory 294 (u Kutné Hory)
285 31 Nové Dvory

Infolinka: +420 327 571 076
(všední dny od 9.30 do 17.30)
E-mail: info@art-meridian.cz

Showroom

Navštivte náš showroom v Kutné Hoře. Vše na e-shopu je i skladem na prodejnách.

Platby on-lineNáš Facebook

Naše stránky využívají cookies. Seznam cookies a jejich vymazání lze provést v nastavení prohlížeče. Souhlasím, zavřít upozornění.