0 Kč

Kuchyň a jídelna je srdcem každého domu či bytu

Zpět na seznam článků | Publikováno: 23.5.2015

Jaká je vaše nejoblíbenější místnost u vás doma? Kde trávíte nejvíce času? Mnozí z vás by jistě odpověděli, že kuchyň, nebo jídelna. Proč? To je přeci jasné! Je to místo, kde rodina společně snídá, užívá si oběd i dlouze večeří, povídá a svěřuje si své zážitky z celého dne.

Je to místnost, odkud se linou ty nejkrásnější vůně, po kterých se vám sbíhají sliny a těšíte se, co bude tentokrát dobrého. Každý den, když přijdete z práce se těšíte na to, až si uvaříte šálek kávy i čaje a pochutnáte si na bábovce, kterou jste v neděli vyndali z trouby. To je kuchyň. Místo plné dobrého jídla, příjemné atmosféry, místo kde si odpočinete, vypnete a užíváte si pěkné chvilky sami i s rodinou.

Místnost určená k vaření a jezení vznikla již za antických časů, kdy se vařilo na otevřeném ohni. Většinou existovaly velké veřejné kuchyně, kam chodila vařit celá vesnice, nebo byla kuchyň součástí domu, nacházela se v jeho centru a krom vaření i vyhřívala celé obydlí.

Poté, co proběhla Průmyslová revoluce, se začaly místnosti, sloužící k vaření, více a více podobat těm současným. Velké kroky v této proměně učinili dva Benjaminové. V roce 1740 přišel Benjamin Franklin s prvním návrhem sporáku, který ale sloužil k ohřevu jídla, ne jeho výrobě. O 60 let později navrhl Benjamin Thompson nový model, který umožnil nejen ohřívat, ale zároveň i připravovat pokrmy, byl však příliš prostorný. Opravdový „sporákový boom“ tak začal až v roce 1834, kdy se velikost sporáku značně zmenšila a ten se tak dal umístit i do menších kuchyní. V roce 1893 pak vznikl první elektrický sporák.

Dnes jsou kuchyně místnosti plné elektronických vymožeností, které usnadňují každodenní přípravu jídla i nápojů. Stejně jako před lety však platí, že láska prochází žaludkem, proto je vlastně jedno, jak luxusními přístroji je vaše kuchyň vybavená, důležité je, že jídlo připravujete s radostí a láskou.

To samé však neplatí o nábytku, u kterého stolujete. Ten by měl být především pohodlný, ale také prostorný, aby se k němu vešla celá vaše rodina i všichni přátelé, které pozvete na nedělní oběd. Vyberte si některý z našich jídelních setů, které vašemu domovu dodají útulnost, stylovost a především luxusní místo k setkávání s ostatními členy rodiny. A nepřehlédněte ani naše komody a kredence, porcelán po babičce si totiž zaslouží krásné místo na uložení!

Ostatní právě prohlížejí...

Obrázek 20x20, máky I., rám sv. dub - červotoč

Obrázek 20x20, máky I., rám sv. dub...

490 Kč
Hodiny Tyrell, průměr 120cm

Hodiny Tyrell, průměr 120cm

10.430 Kč
Obrázek 30x30, dáma I., rám sv. dub - červotoč

Obrázek 30x30, dáma I., rám sv. dub...

795 Kč
Hodiny Trudy Clock, průměr 97cm

Hodiny Trudy Clock, průměr 97cm

11.900 Kč

Kde nás najdete...

ART-STYLE
Nové Dvory 294 (u Kutné Hory)
285 31 Nové Dvory

Infolinka: +420 327 571 076
(všední dny od 9.30 do 17.30)
E-mail: info@art-meridian.cz

Showroom

Navštivte náš showroom v Kutné Hoře. Vše na e-shopu je i skladem na prodejnách.

Platby on-lineNáš Facebook

Naše stránky využívají cookies. Seznam cookies a jejich vymazání lze provést v nastavení prohlížeče. Souhlasím, zavřít upozornění.